Образованиеみわ

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Education and the translation is 100% complete.

Other languages:
العربية • ‎جازايرية • ‎বাংলা • ‎català • ‎Nēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣ • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎Esperanto • ‎español • ‎euskara • ‎فارسی • ‎suomi • ‎français • ‎Frysk • ‎galego • ‎हिन्दी • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎ಕನ್ನಡ • ‎lietuvių • ‎मैथिली • ‎македонски • ‎മലയാളം • ‎Bahasa Melayu • ‎नेपाली • ‎Nederlands • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎Scots • ‎سنڌي • ‎ไทย • ‎Türkçe • ‎українська • ‎اردو • ‎中文
.
Wikipedia Education Program with mini Wikipedia globe in the hands of Moka.png

Замислата зад Википедиинaта образовна програма е едноставна: образовните работници и учениците/студентите ширум светот да учествуваат во уредувањето на Википедија и другите Викимедиини проекти во академско окружување.まわ

Запишете се на образовниот поштенски список, поврзувајќи се со нашата заедница на викимедијанци и просветари.

Претплатете се на образовниот билтен и дознајте како заедно работиме на преосмислување на образованието.


     Вклучете се!