ГБАМ/Контактирајте нè

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page GLAM/Contact us and the translation is 85% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
বাংলা • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎español • ‎فارسی • ‎français • ‎Frysk • ‎हिन्दी • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎македонски • ‎Bahasa Melayu • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎中文
GLAM

Galleries • Libraries • Archives • Museums
Пишете ѝ на екипата: glam﹫wikimedia.org

Почнете Примерни проекти и иследување на случаи Оценување на проекти Контактирајте нè
За GLAM-Wiki-заедницата: Поврзете сеРазговорКалендарБилтенРесурсиДоброволциДруги страници


Доколку сте организација од секторот ГБАМ заинтересирана за проекти на соработка со Викимедија или едноставно сакате да стапите во контакт со викимедијанци, еве неколку начини:

Ограноци на Викимедија: постоечки, планирани, во разговор

Најлесно ќе биде да го контактирате вашиот месен огранок, доколку има (погледајте на картата) или пак обратете се кај месен викимедијанец (погл. списокот подолу).

Доколку немате a месен огранок на Викимедија или викимедијанци, обратете се на екипата на glam﹫wikimedia.org каде ќе ве упатиме кај вистинските луѓе.

Месни контакти


Северна Америка

Wikimedia-logo.svg Member of the board or staff of the Wikimedia Foundation or local Chapter.
Wikipedia-Ambassador-Program-Logo.png Current Wikipedia Campus Ambassador.

North America

ЕвропаEurope

АзијаAsia

Јужна АмерикаSouth America

АфрикаAfrica

=== Океанија ===Oceania

Поштенски список

Придружете се на поштенскиот список за разговори од културнот сектор на GLAM-l.Mailing list

For the mailing list for wikimedia-cultural sector discussions join GLAM-l.