Категорија:Шаблони

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Category:Templates and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Nederlands • ‎Scots • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎dansk • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎svenska • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎հայերեն • ‎العربية • ‎فارسی • ‎বাংলা • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎中文 • ‎日本語

Категоријава ги содржи сите шаблони кои се користат на викито Досег кои се преведени на македонски, како и други страници преведени на истиот јазик, предвидени за превметнување со {{TNT|Name}}, каде Име е името на основната страница без јазичната наставка „/mk“.

[Purge]


Subcategories

This category has the following 3 subcategories, out of 3 total.

A

E

M

Pages in category "Категорија:Шаблони"

The following 2 pages are in this category, out of 2 total.