Контактирајте нè

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Contact us and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Canadian English • ‎Deutsch • ‎Deutsch (Sie-Form)‎ • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Nederlands • ‎Patois • ‎dansk • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎Ελληνικά • ‎македонски • ‎русский • ‎اردو • ‎العربية • ‎سنڌي • ‎नेपाली • ‎ဖၠုံလိက် • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Ова е список на места за разговор поврзан со досегот. Додајте нови ако ги знаете. Досега немате користено IRC за разговори? Стиснете на зелената врска „поврзи“, внесете корисничко име и започнете – нема потреба од посебен програм!

Канал Намена Белешки Контакт(и) на каналот
#wikimedia connect Општи разговори за Викимедија, вклучувајќи го досегот
#wikipedia-en-classroom connect Канал „Образовен програм на Википедија“ за разговори меѓу учениците и претставниците (амбасадори)
#wikipedia-en-ambassadors connect Канал за усогласување на Програмот за претставници AKoval (WMF) (talk · contribs)
#wikimedia-glam connect Канал за ГБАМ (GLAM) #glamwiki connect пренасочува тука Rock drum (talk · contribs)

Доколку сакате да ја добиете Фондацијата Викимедија или вашиот месен огранок по е-пошта, телефон или обична пошта, погледајте контактната страница на порталот на фондацијата.