Освіта/Інформаційний лист/серпень 2015/У третій день народження ретроспектива «Цей місяць в освіті» та запропоновані зміни до процесу публікації

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search

Анна Коваль (ФВМ), Самір Ельшарбати (ФВМ)

Витяг: Цей місяць в освіті святкує три свої три роки. З цієї нагоди ми пропонуємо зміни до його процесу публікації та частоти

Цей місяць в освіті — це щомісячний освітній інформаційний лист про рух Вікімедіа. Він пишеться спільнотою й публікується кожного місяця починаючи з серпня 2012.

Цей місяць в освіті почався три роки тому, коли Лей Телмадаттер, лідер Освітньої програми в Мексиці, вперше мав ідею керованого спільнотою інформаційного листа про освіту й очолив це волонтерське зусилля. У травні 2014 Анна Коваль почала працювати з Леєм щоб допомогти нарощувати публікації. Разом вони додали декілька нових функцій, зокрема опцію підпису за електронною поштою, односторінкову версію, а також оформлення у стилі статті Signpost'а для сторінки Новини. У червні 2014 вони відзвітували, що ці зміни призвели до нових підписок, суттєвого збільшення числа переглядів, а також більшого числа подань, ніж до будь-яких випусків досі. У червні 2014 випуск представляв собою 21 статтю з 13 програм зі всього світу.

У листопаді 2014 до освітньої команди Фонду Вікімедіа у якості інтерна з комунікації приєднався Самір Ельшарбати й взявся за публікації інформаційного листа. Починаючи з цього часу у інформаційному листі брали участь багато волонтерів Освітньої програми Вікіпедії шляхом подання історій та написання статей щомісяця. Ми насолоджуємось тісною роботою з ними всіма. Їх внесок дуже швидко збільшив аудиторію інформаційного листа. Завдяки спільним зусиллям Лея, Анни та Саміра ми відчуваємо що інформаційний лист зараз у хорошому положенні для того щоб знову перейти до рук спільноти, тому ми запрошуємо членів спільноти приєднатись до команди з публікації та брати участь у процесі публікації.

Процес публікації не є складним, однак він може бути витратним за часом за тієї умови якщо лише одна людина є відповідальною за всі різноманітні кроки, як то написання, ілюстрування, вичитка, створення трьох різних версій кожного з випусків, розсилка інформаційного листа сторінками обговорення, архівування тощо. Ці кроки було задокументовано на сторінці обговорення інформаційної кімнати, а також існує чек-ліст для забезпечення того, що жоден крок не пропущено.

Через кількість роботи, що робиться щомісяця, ми пропонуємо з цього моменту змінити частоту публікацій з щомісячної на щоквартальну. Це буде більш ефективним для всіх: публікаторів, авторів та читачів. Також це дозволить синхронізуватись з іншими методами комунікації руху, наприклад, L&E-інформаційним листом Evaluation Quarterly. Якщо є консенсус за цю зміну, можливо буде доцільним нова назва для інформаційного листа, наприклад, Wikimedia Education Quarterly.

Ми вітаємо Ваші думки щодо пропозиції зробити цей інформаційний лист щоквартальним, а також будь-які інші ідеї щодо процесу публікації інформаційного листа. Будь ласка, коментуйте тут на сторінці обговорення. Ви можете поділитись корисними досвідами шляхом залучення та приєднання до команди публікації інформаційного листа. Будь ласка, відгукніться на заклик волонтерів тут на сторінці обговорення.

Цей місяць в освіті тепер сягає більше людей і говорить про більше програм ніж будь-коли раніше. Сотні читачів чекають інформаційного листа щомісячно. Ми продовжуємо думати, що він є гарною річчю! :)