ГБАМ

From Outreach Wiki
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page GLAM and the translation is 80% complete.

Other languages:
العربية • ‎català • ‎čeština • ‎Deutsch • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎Canadian English • ‎Esperanto • ‎español • ‎euskara • ‎فارسی • ‎français • ‎Frysk • ‎हिन्दी • ‎Հայերեն • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎Kurdî (latînî)‎ • ‎मैथिली • ‎македонски • ‎मराठी • ‎Bahasa Melayu • ‎Nederlands • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎русский • ‎Scots • ‎سنڌي • ‎svenska • ‎తెలుగు • ‎ไทย • ‎Türkçe • ‎українська • ‎اردو • ‎Tiếng Việt • ‎中文
GLAM

Galleries • Libraries • Archives • Museums
Пишете ѝ на екипата: glam﹫wikimedia.org

ПочнетеПримерни проектиОценување на проектиКонтактирајте нè
За викимедијанци:
Поштенски списоциРазговорПроучувања на случаиКалендарБилтенРесурсиДоброволциДруги страници


An Van Camp with Dürer block.jpg

Проектот ГБАМ-ВИКИ поддржува ГБАМ и други установи кои сакаат да работат со Викимедија за да создадат содржина со отворен пристап, слободна употреба и преманена за јавноста.

Различни ГБАМ-установи имаат различни потреби и цели за нивните проекти. Земајќи ги нашите постоечки соработки, составивме низа примерни проекти и документиравме изучувања на случаи за тоа како тие работат на дело.

На ова вики се сместени сите Викимедиини проекти и јазици. Македонскиот портал посветен на ова ќе го најдете на Википедија:ГБАМ. Англискиот е тука.