Maraton edycjny [Po polsku!]

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Edit-a-thon and the translation is 100% complete.
To zdjęcie edycji Wikipedii w Meksyku. Edyt-a-thons mogą być wykonywane w różnych językach. Na Wikipedii istnieje ponad 100 językowych edycji, a niektóre projekty Wikimedia są wielojęzyczne.

edit-a-thon (alternatywnie pisane jako "editathon") to jedno lub więcej wydarzeń, podczas których ludzie współpracują ze sobą osobiście lub online w celu tworzenia treści na wiki. Edit-a-thony mogą być bardzo nieformalne lub bardzo ustrukturyzowane; mogą być zaprojektowane głównie jako wydarzenia informacyjne (aby przyciągnąć nowych współpracowników) lub mogą być zorganizowane bardziej w celu zaspokojenia potrzeb długoletnich współpracowników.

Jak mam zacząć?

Zabierz szkolenie na tablicy programów i wydarzeń. Nauka na edytorze może być skomplikowana, zwłaszcza w pierwszych parę razy! Jednakże szkolenie powinno sprawić, że zastanowisz się nad najlepszymi praktykami i często nieoczekiwanymi możliwościami poprawy edycji.

Dodatkowe informacje

Istnieje wiele sposobów planowania i prowadzenia edycji, w zależności od odbiorców, zamierzonego wyniku, ile wysiłku chcesz włożyć itp. Oto strony z bardziej szczegółowymi skierowaniami na temat jak wykonać edycję:

Pytania

W razie pytań można skontaktować się z lokalną organizacją stowarzyszoną Wikimedia. Pytania dotyczące GLAM edit-a-thons można kierować do User:Astinson (WMF).

Zobacz też