Освіта/Досвіди

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Education/Experiences and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.

Освітня програма Вікіпедії зібрала різноманіття досвідів, як для учасників освітніх програм, що зараз діють, так і для людей, що хочуть розпочати нову програму.

Переваги й виклики

Вікіпедія — це можливість навчити студентів основним навичкам 21 століття, які більшість використовуватиме в своєму кар'єрному та персональному житті. Вікіпедія — це цінний суспільний ресурс, як правильно використовувати й робити внесок до якого студенти вчать в умовах класної кімнати. Навчальні плани можуть і повинні включати Вікіпедію!

Найкращі практики

Що працює? Що ні? Ми постійно збираємо практики з нашої глобальної спільноти лідерів освітніх програм. Перегляньте деякі з найкращих практик, або ж поділіться власними!

Повипадкове вивчення й дослідження

З 2001, коли розпочалась Вікіпедія, освітяни по всьому світу інтегрували вільну енциклопедію, яку може редагувати кожен, до своїх навчальних планів. У 2010 Фонд Вікімедіа розпочав Освітню програму Вікіпедії з метою надати більше підтримки освітянам, котрі зацікавлені в використанні Вікіпедії як інструменту навчання.

Навчання та оцінка

Портал навчальних шаблонів на Мета-вікі збирає та організовує настанови для широкого різноманіття пов'язаних з вікі програм та заходів, що охоплюють усе від стратегічного планування до того як провести ефективний редафон, і багато чого іншого. Навчіться більше з досвіду інших, а також додайте власні спостереження та стратегії до бібліотеки навчальних шаблонів.