Шаблон:Добредојте/текст

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Template:Welcome/text and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.


Лого на Досегот на Викимедија

Здраво {{{user}}} и добре дојде на Викито за досег!

Нашата задача е да привлечеме нови викимедијанци, да ги поддржуваме и да градиме силни врски со културни и образовни установи. Сакате да помогнете? Еве што можете да направите за да се вклучите:

Селската чешма е одличо место за поставување прашања, но слободно пишете ми и на [[User talk:{{{welcominguser}}}|страницата за разговор]] ако мислите дека можам да ви помогнам. Ви благодарам за вниманието — се надевам дека местово ви се допаѓа и дека ќе сакате да останете!