Образованиеみわ

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Education/Archive/Main page and the translation is 86% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Nederlands • ‎Nēhiyawēwin / ᓀᐦᐃᔭᐍᐏᐣ • ‎Scots • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎română • ‎suomi • ‎Ελληνικά • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎اردو • ‎العربية • ‎جازايرية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎नेपाली • ‎मैथिली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ಕನ್ನಡ • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎ဖၠုံလိက် • ‎中文 • ‎日本語
.
Wikipedia Education Program with mini Wikipedia globe in the hands of Moka.png

Замислата зад Википедиинaта образовна програма е едноставна: образовните работници и учениците/студентите ширум светот да учествуваат во уредувањето на Википедија и другите Викимедиини проекти во академско окружување.まわ

Запишете се на образовниот поштенски список, поврзувајќи се со нашата заедница на викимедијанци и просветари.

Претплатете се на образовниот билтен и дознајте како заедно работиме на преосмислување на образованието.

     Вклучете се!