En iyi uygulamalar

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Best practices and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.

En iyi halka açık sosyal yardım uygulamaları yeni gönüllüler, ortaklar, içerik ve izleyicilerin kazandıkları deneyimleri anlatan makalelerden oluşan bir koleksiyon olacaktır. Bazı bölümlerce yeni hedeflenen girişimci gruplar ya da yeni Vikipedistler ile olan ilişkilerin derinleştirilmesini sağlayan başarılı projeler geliştirdekleri göz önüne alındığında, bu sayfalar bilgilerini paylaşmak ve herkese duyurabilmek isteyenler için bir forum olacaktır.

Bu kapsamlı bir liste değildir. Eğer yeni insanlar ile düşündüğünüz fikirleri paylaşmak istiyorsanız buraya yazabilir ya da yeni makaleleri genişletmek için yardım edebilirsiniz. Cesur olun!

Henüz çok fazla deneyime sahip olmayabilirsin ama sen Wikimedia projeleri hakkında bilgilerini paylaşabilir veya burada arka planında yer aldığın ve katkıda bulunduğun bir Vikipedi projesinin yararlarını insanlara anlatmak isteyebilirsin. Herkes kendi halka açık sosyal projesini başlatabilir. Özel beceriler gerekli değildir. Bu sayfalar gönüllüler tarafından geliştirilmiştir ve adım, adım bir öğretici olarak görev yaparlar. Her proje farklı bir grubu hedefleyen yaklaşımdadır ve bu özel ortam ile nasıl etkileşebileceğiniz hakkında ipuçları verir. Halka açık olan sosyal yardım çalışmalarının akılda kalabilmesi için bazı genel stratejiler belirlemek yararlı olacaktır!

Eğer siz büyük bir halka açık sosyal yardım çalışması yaptıysanız ve bunu nasıl belgeleyeceğinizden emin değilseniz, size deneyim sağlayabilecek bu kuralları okuyabilirsiniz!

Takıma katılın!

Farklı ülkelerden katılan Vikipedistlerden oluşan bir ekip bu vikideki en iyi uygulama sayfalarını genişleterek, geliştirmeye yardımcı oluyor. Bu ekibe davetlisiniz ve lütfen En iyi uygulamalar dokümanları takımına katılmaktan çekinmeyin.

Genel bakış

Vikipedistler tarafından bu sosyal kamu projesinin gerçekleştirilmesini mümkün hale getirecek sayfaların (yakın zamandaki) geliştirilmesi için bize yardım edin.