Faqja kryesore

From Outreach Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 93% complete.
"Çfarë është Wikipedia?" video në spanjisht me titra në më shumë gjuhë.

Outreach. Mënyra e Wikimedias

Outreach wiki serves as a home for several outreach and collaboration initiatives. It's a bookshelf, a collection of best practices, and a coordination point for any activity that is directed to the public, to cultural institutions, or to education programs.

Misioni ynë është të rekrutojë dhe mbështesë Wikipedianët e rinj dhe të ndërtojë marrëdhënie të fortë me partnerë edukativ dhe kulturor. Neve na duhet ndihma juaj për të bërë këtë platformë bashkëpunuese më të madhe, më të mirë, dhe më të dobishme. Ka edhe shumë për t'u bërë.


GLAM

Ky projekt punon me galeritë, libraritë, arkivat dhe muzeumet për të sjellë përmbajtjet kulturore online.

Edukim

Portali i Edukimit në Wikimedia lidh njerëzit të cilët përdorin Wikipedian dhe projektet e lidhura në arsimin në të gjithë botën.

Praktikat më të mira

Ky projekt krijon dokumentacionin për njerëzit që promovojnë Wikimedian.

Histori suksesi

Ky projekt gjurmon iniciativat tona dhe shkruan në lidhje me historinë e projektit.


Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Canadian English • ‎Deutsch • ‎Deutsch (Sie-Form)‎ • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Igbo • ‎Lingua Franca Nova • ‎Nederlands • ‎Patois • ‎Scots • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎asturianu • ‎azərbaycanca • ‎català • ‎dansk • ‎emiliàn e rumagnòl • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎galego • ‎interlingua • ‎italiano • ‎kurdî • ‎latviešu • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎oʻzbekcha/ўзбекча • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎shqip • ‎slovenčina • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎македонски • ‎молдовеняскэ • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎українська • ‎հայերեն • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎جازايرية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎لئری دوٙمینی • ‎नेपाली • ‎मराठी • ‎मैथिली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ਪੰਜਾਬੀ • ‎ગુજરાતી • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎தமிழ் • ‎తెలుగు • ‎ಕನ್ನಡ • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎ქართული • ‎中文 • ‎中文(台灣)‎ • ‎中文(简体)‎ • ‎中文(繁體)‎ • ‎文言 • ‎日本語 • ‎ꯃꯤꯇꯩ ꯂꯣꯟ • ‎한국어